Lapsele soovitatakse psühholoogi 07.02.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Mul on 3a. tütar, lasteaias kasvataja soovitas mul käia lapsega psühholoogi juures, põhjused on järgmised:
-laps läheb käsi pesema ja ootab, millal talle kraan lahti tehakse, et käsi pesta
-protesti näitab ta sellega, et on vait ja paneb silmad kinni(mõneks ajaks)
-kui kasvataja vestleb lastega ja küsib erinevaid küsimusi, siis minu laps ei vasta
-avaneb kasvatajaga alles siis, kui rühma on jäänud paar last
Laps muidu ei võõrasta, paneb ennast ise riidesse, võtab tantsutundidest aktiivselt osa, meeldib laulda.
Kodus laps räägib hästi, vastab alati, rahulik laps(ei ole hüperaktiivne)
On logopeedi kontrollis käinud ja sealt tuli vastus, et igati normaalne.
Kasvataja jutu järgi ta põeb just seda perioodi, kui laps peab kooli minema, äkki ta jääb tõrjutuks ja eemale teistest.
Äkki lapsel on ainult minuga enesekindlus.
2a. tagasi on olnud lahutus, praegusel hetkel 1a. elukaaslasega elatud, kodune olukord rahulik ja stabiilne. Elukaaslast lapsed hoiavad ja saavad hästi läbi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleem võib olla ka konreetses lasteaia-Tädis või sealse lasteaia nn töökorralduses.
Kui teil ikka ?-märgid õhku jäävad, siis soovitan lastepsühhiaatri jutul ära käia - nad töötavad koos psühholoogidega.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet