Kas isiksushäire? 09.11.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Kas oskate öelda, kui aju virgatsainete proov verest on korras, siis , mis ikkagi põhjustab psüühikahäireid? AD dest pole mitte ükski mõjunud ja kas neid üldse mõtet siis süüa? Võimalikul juhul kahtlustab arst isiksusehäiret ja on see üldse kuidagi ravitav?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Küsimus nr üks - millised on kaebused? Sellest tuleneb ka ravim ja muud tervistavad tegevused.
Isiksuse aspektis on iga inimene ainulaadne, unikaalne. Mida rohkem inimene saab olla Tema ISE, seda õnnelikum ja enesekindlam, töövõimelisem ta on.
Inimene ja keskkond on üks tervik ja seetõttu on oluline, et millises keskkonaas me tegutseme. Tuleb leida enda andekusele vastav tegevusala ja selle andekuse arenguks sobilik keskkond. Teoorias lihtne, praktilises elus raske ellu rakendada.

Õpetussõnad.
Inimene on sündinud siia Maailma selleks, et olla Õnnelik. Iga tera Õnne varasalve tuleb kasuks. Ja neid teri on Ilmamaal palju, neid otsi, leia ja kasuta. Leia enda andekus ja kasuta seda oma elurajal Õnnemägedele minemisel.
Jüri O.-M. Ennet