Nõrkus 10.08.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 18aastane tûtarlaps. 5aastat olnud suhtes oma poisiga kes läks kuus nãdalat tagasi kaitseväkke.
Kãin juba poolteist aastat tööl. Aasta sellest olen töödanud burgeriputkas kus pingeid on aga kõik on talutav olnud.
Ema koguaeg ûtles et võtad liiga palju pingeid jne. Kool - Töö - Rahamured jms.
Ühesõnaga umbes sellest hetkest kui mu mees kaitseväkke läks oli mul paari päeva tagant korra selline nõrkusehoog et nagu kukusin kohe kokku. Nûüd 2nädalat tagasi pidin päeval kõik oma plaanid ära muutma sest hakkas hullult "üleüldine kehv enesetunne". Käisin perearsti juures ja kutsusin kiirabi jne kõik väitsid alguses et stress et vereanalyys korras, rase ei ole, eHG korras.
Hiljem jrgneval vastuvõtul avastasime põskkoopapõletiku, arvatavasti kuna tööl pandi konditsioneer et siis sellest tingitult sain külma (ei mingit palavikku, ainult natukene õrnalt nohu ja rògakòha).
Arvasin et ka nõrkus sellest tingitud, siis 5päeva antibiootikume ja kuna peale seda tundus kõik ikkagi endine siis sain veel 3p antibiootikume kuigi perearst väitis et ei näe sel väga mõtet. Tãna võtsin 3 päevasest antibiootikumi kuuris viimase tableti. Täna jälle nõrkus, söögiisu kadumine, käelabad higistavad kohutavalt.
Olen üldjuhul tûtarlaps kes alati tegutses ja oli rõõmus.
Hetkel oma tervise pärast nii mures.
Kas võib olla organism nii nõrgaks läinud et vajan lihtsalt taastumist. Või on mul mingi peidetud depressioon.
Vajan mingitki nõustamist et edasi liikuda ja mitte ûlemõelda endal haigusi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Unerežiim korda - puhkus taastab jõu ja tervise. Une arvelt ei rohi võtta.
2) Soojad joogid - aitavad külmetusest jagu saada. Apteegis Goldrex sellest kolmandik klaasi ja kuum (aga veel joodav) vesi peale ja juua. See aitab põletikust vabaneda, parandab enesetunnet.
3) Konditsioneer selliselt tööle panna, et ta haigeks ei tee, kaela ei puhu. Seda olukorda vaja muuta - muidu võib veel kaelavalu saada, jne - võimalusi mitmeid.
4) Põskkoobas - siin on hea minu ringutus-painutus (vt Enneti palve), see parandab vereringet ja aitab põskkoobast puhastada. Antibiootikume ära enam võta.
Oma Kindraliga saad ju suhelda, varsti saate jälle kokku.
Praegu vaja see konditsioneeri salakaval toime likvideerida. Kui inimene korraks külma vette kukub - see on "köömes".
Päevakene konditsioneeri all - enesetapp. Jahe õhk ei tohi kuklasse puhuda. Puhugu muus suunas. Räägi ülemusega.
Riietus-sallikene - ka sellega annab veidi olukorda siluda.
Jüri O.-M. Ennet

Parimat