Pidevalt iiveldab 02.11.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

mul on 2015 diagnoositud ärritava soole sündroom mis 2021 kevad ümber lükati. Üldse algas see 2012a viimase rasedusega kus 30 ndl iiveldasin ja ikka kõvasti.
Tol ajal olid samad kaebused, pidev iiveldus , nõrkus, kuuma ja külmahood, oksendamine, vahel minestamine, tualetivajadus, nõrkus, peapööritus. Püüdsin pidevalt süüa, et magu tühi poleks, jälgin mida söön, ära proovitud erinevad dieedid (piimavaba, valgejahu vaba jne) ei olnud mingit mõju.Tehti UH kõhu, soolteuuring, maouuring- need olid enam vähem. Nüüd on juba paar aastat kus täiesti suvalisel ajal hakkab nii halb, et vahel olen 3-8h voodis, enne kui üle läheb. Olen jälginud et vahet pole kas on olnud hea või halb päev, või puhkus, või hommik, õhtu.... mingit seost pole. Proovisid AD, mitmed tekitasid kõrvalnähte. Ainus mis leevendab on cerucal või väga halval korral xanax. Proovinud ka loodustooteid. Kas tõesti mingi ärevus? Kuidas saada oma tervis tagasi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Cerucal ja koostöö perearstiga.
Xanax - annab vihje, et rahusti toimib. Siit järeldus, et kõik rahustavad variandid-harjutused on kasuks, lahendiks. Xanax ise ka teatud etapil võib olla, aga ainult sellele jääda - ei soovita.
vt varasemaid rahunemise soovitusi
Tegutse ja leidke endale sobiv.
Järjekindlust,
Jüri O.-M. Ennet