Jubedad unenäod 20.04.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mis võib olla põhjus et näen pidevalt halbu unenägusi(varem pole näinud).
Kas see võib olla närvi pingest?

Lugupidamisega.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Päevapinged kanduvad une-maailma. Päevategvusi rahulikumalt võtta ja õppida rahustamist-lõõgastumist, siis saab kõik korda.
1) Psühhiaatri jutule ja saad rahustava-uinutava toimega antidepressanti. Seda võetalse õhtul tunnikene enne uinumist. Järjekorrad pikad - apteegi vabamüügis saadaval Melatoniin (väga hea une kvaliteedi parandaja).
2) Usurahvastel on õhtupalve - see oma olemuselt rituaal. Seda rituaali annab ka ise tekitada. Oma patsientidele soovitan seda selliselt: Õhtul rahustava rohu (Melatoniin) võtmise järgselt teha rituaalset harjutust (Harjutus ka ise on rahustav, pingeist vabastav - minu Palve-Meditatsiooni esimene samm). 3-4 nädalaga kujunebki välja sobilik tingitud refleks e tingitus. Paljudel on see välja kujunenud endalegi märkamatult: lastele unelaulukene, lehekülg raamatust lugemist, mõned rituaalsed tegevused jne.
3) Inimese elu on nagu külakiige - tahame teda rohkem Une-Kati suunas lükata, siis vaja seda päeval Aktiiv-Kati suunal tegutsema panna. Seega Päevane aktiivsus, kehaline tegevus oluline. Jõukohane loomulikult. Päeval ka Lõõgastusehetked!
4) Paevarežiim ja elusihid korda. Õiged Elusihid annavad enesekindla hoiaku, kaob kõhklus, ebakindlus.
5) Apteegi vabamüügist saab abilisi, Melatoniin on väga hea.
6) Iga tera Tervise Varasalve on hea - suur/väike printsiip siin ei kehti. Väike prügi silmas teeb palju paha, seega väike tervisenektari tilgakene võib teha ja teeb parasjagu head.
7) Esivanemad on tuhandete põlvede jooksul eluvõitluses hakkama saanud ja seetõttu ME OLEMEGI OLEMAS, oleme VÄLJAVALITUD.
Said nemad hakkama, saad ka sina!
Edu ja rõõmu sulle, Väljavalitu!
Jüri O.-M. Ennet