Kas vajan psühholoogi või psühhiaatri abi kui peas on suur segadus 12.02.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas mul on vaja leida abi psühholoogilt või psühhiaatrit- kui hinges on kohutav valu võõra perekonna pärast? Vaatasin 2017aasta lõpul heategevus saadet ja sealt läks hinge üks lugu nii tugevalt et minu mõtetes enam muud polegi. Mõtte ei jäta mind sekundikski ja ka unes näen seda olukorda. Ma kui mõtlen sellele tuleb nutt peale ja ei saa end pidama. Ma aitan seda peret aga see ei tee minu hinge valu kergemaks. Tahaks kõik neile ära anda ja aidata rohkem ja rohkem. Saan aru et see pole normaalne ja ka inimesed minu ümber kurdavad et näen halb välja ja et olen kõigest loobunud. Aga ma ei suuda muule keskenduda ja ei taha muud teha enam ega käia kuskil. Kas on vaja abi otsida? Sest hing sees on nagu ribadeks tiritud ja realselt valutab.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olete hingeline e heasüdamlik ja suure empaatiavõimega inimene - see on v.hea. Aga sellel on ka kerge varjukülg - need tunded juhivad teid ja teie elamist. Vajalik aga on juhtohjad enda käes hoida ja siis neid tundeid kasutada - ennast ja teisi aidates.
Esiteks - vabaneda üleliigsest stressist ja korralik puhkus (vt eelnevatest Melatoniin, uni ja Enneti Palve).
Teiseks. Elusihid korrigeerida - milles minu andekus ja geniaalsus, millega tegeledes suur sisemist rõõmu tunnen ja ühiskonnale seeläbi kasulik olla saan.
Kolmandaks. Aidake teiegi priitahtlikult lähedasi, Eestirahvast. Andmisrõõm on palsam hingele.
Neljandaks. Ei tee terveks psühhiaater ega psühholoog - tervise eest võitlema peab igaüks ise ja sportliku rõõmuga. Hingearst annab suuniseid nagu treener sportlasele.
Õpetussõnad.
Vajalik on omapoolne kehaline-, vaimne-, hingeline-, sotsiaalne- ja religioosne (väärtushinnangute-maailmavaate) muutmine ravi, ennetamise ning treeninguga, enda kujundamine, arendamine. See aga vajab tahtejõudu, sihikindlust. Muidu jäämegi tablettide, psühhiaatri peale lootma. Tallinnas rohkelt häid terviseradasid, Eestimaast rääkimata.
Kõik saab korda!
Minu priitahtlikud andmised kliinik.ee-s: käesolev on 7013. vastus-andmine.
Ole sinagi andja!
Head andmiserõõmu ja Mona-Linda naeratust soovides,
Jüri O.-M. Ennet