Käte värisemine 05.02.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen hädas kätevärisemisega. Viimase kuu, paariga on asi halvenenud märgatavalt. Tegemist on minu arust nii lihaste kui närvisüsteemiga.Kui kätega olen midagi füüsilist teinud, värisevad rohkem Nüüd tekitab raskust juba ka seltskonnas söömisega, sest teised ju näevad. Üksi olles nii hull asi pole, aga teatud asendis , just söömisel, on asi hull. Väriseb parem käsi märksa rohkem just küünarliigesest kõverdatud asendis (olen paremakäeline).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Käte värin - tekkevõimalusi mitmeid:
a) käte üle-pingutus füüsilise tööga (ennemuiste käsi-lüpsiga seonduvad häired),
b) närvipingetega seonduvad - liigne stress jms, - lõõgastavad harjutused,
c) neuroloogilised häired - Parkinsoni tõbi, näiteks,
d) Mõnede ravimite kõrvaltoimed,
e) alko-narko probleemidega seonduv jne.
Rahulik meel - igal juhul kasuks, seega stressi vähendamine. Apteegi vabamüügis ka mitmed rohud saadaval.
Parkinsoni tõbi - diagnoosib neuroloog, arstirohud olemas.
Kätele soovitan teha sooja vanni (mõned asjad käsi-pesuga - soojas vees - puhtaks pesta).
Magneesium vähendab lihas-värinaid: on tabletid saadaval, on ka mineraalvesi (Borjomi, näiteks) - lonksutada päeva jooksul, mitte korraga juua.
Perearst ja siis vajadusel teised eri-arstid.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet