Käte värisemine. 26.09.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, probleemiks on siis mul käte värisemine, eriti just pingelistes olukordades. Kuna käin veel koolis, siis see värisemine väljendub just seal, kodus sellega probleeme ei ole. Enamasti värisevad need mul koolis vastamise ajal, ka söömise. Süüa on peaaegu võimatu, kuna see värisemine lihtsalt segab nii palju. Tähele panin ma seda umbes 3 nädalat tagasi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tubli, et kirjutad. See mure taandub, kui:
a) korralikumalt puhkad (piisav uni),
b) muutud rahulikumaks (kerged kehalised harjutused),
c) jagad oma muresid esivanematega (Ema, ...),
d) võtad koolitükke ja koolikaaslasi vähem n.ö. südamesse. Võta koolielu rohkem mänguliselt, teiste ütlemisi rahulikult.
e) mõtle endale üks enesekiitmise salmikene ja ütle mõttes seda mitmeid-mitmeid kordi päeva jooksul, õhtul. Eriti kasulik - hommikul ärgates ja õhtul enne uinumist.
Oled tubli!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Käte värisemine

Seoses ärevushäirega tarbin rohtu Anafranil,mida olen võtnud 1 kuu.Meeleolu on stabiilne,ärevus vähenenud,mis aga juurde lisandunud on käte värisemine.Kuna töökoht seotud klienditeenindusega siis häirib ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäired on meelehäireid, kus domineerival kohal on ärevuse mitmesugused sümptomid ja need ärevused ei ole psühhootiliste-, meeleoluhäirete-, orgaanilise ajukahjustuste- või psühhoaktiivsete ("narkotsi")ainete ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: