Närvi minemis hood 17.12.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on selline probleem, et lähen igagi pisema asja peale väga närvi. Olen juba vägivalda enda klassikaaslaste suhtes kasutanud, asjadega neid loopinud ja kodus olen ka katki teinud asju seoses närvi minemisega, ma ei kujuta ette mis ma tegema peaks, isegi kui ma kellegiga räägiks et ma tahan abi seoses sellega siis ma lähen veel rohkem närvi ja asi on väga hulluks läinud. Olen diagnoositud bipolaarse häirega ja raske depressiooni psühhootiliste sümptomiteta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Käi korralikult oma tohtri-psühhiaatri vastuvõtul, kuul tema soovitusi.
Tee minu palveharjutust.
Ringutan-sirutan end.
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevabad (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka vöö piirkond.
Lõdvestub kogu keha! Rahuneb psüühika, rahunevad mõtted.
Tagasi lähteasendisse (püsti asendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma pingetest vabanemine, lõdvestumine ja hingeelu rahustamine, sisemine RAHU.
Palveharjutust teen rahulikult, rõõmsameelselt. Alustan 3-5 korrast.
Leian endale ise sobiva korduste arvu.
Tee ka õhtul enne voodisse minekut.
Oled tubli.
Kaunist Jõuluaega!
Jüri O.-M. Ennet