Elu mõte kaob ära 18.02.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 15aastane tüdruk ja mul on endaga probleemid, ei oska ka nendest välja tulla, õpin enamasti 4/5 vahel mõni 3 aga see ei ole oluline õppimise kohalt. Nimelt on jälle selline tunne, et hakkan ära kaduma kuskile oma maailma. Siis kui olin just 14 saanud algasid koolis tohutud jamad, hinded olid kordamööda 1 ja 2, eks koroona piirangud tegid ka palju aga see kõik mis toimus oli jube, ma ei suhelnud kellegagi ja iga öö kella 3 ainult nutsin ja mõtlesin et enam ei jaksa ja lõpetaks oma nö piinad. Need mõtted tegid veel hullemaks ja siis hakkas tekkima depressioon mis oli väga väga raske kujuline (lõikumine, alkohol, suitsetamine, kodust ära jooksmine jne) pärast seda kui olin 2kuud haiglas sai kõik korda ja sain suve edasi nautida, siis tekkisid täiesti uued sõbrad ja sellest läks edasi kooli vahetamine nende sõprade juurde. Olen kooli vahetamisega väga rahul ja hinded on ka enamasti väga head aga nüüd hakkab jälle kuidagi üksilduse tunne tekkima kuigi mu poisssõber käib ka samas koolis, keerlevad ikka peas mõtted et enam ei jaksa ja ei taha. Järjest rohkem tekivad jälle murdumispunktid kus hakkan mingi asja peale nutma ja närvitsen palju, üleüldiselt olen väga lühikese süütenööriga inimene aga see mis praegu toimub ei ole enam normaalne.
Kas te oskate öelda kuidas tuua endasse seda motivatsiooni tagasi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mine kohe selle arsti juurde, ,kes sind ravis - temal sinu kohta juba piisavalt vajalikku infot olemas.
Räägi kohe oma murest Emale/Isale - kellega paremad suhted on.
Apteegi vabamüügist saad rahustavat teed, aga iga soe jook rahustab.
Jalutuskäigud maandavad pingeid.
vt Google kaudu Enneti palve, tee selle harjutuse esimest palvet.
Sina, Ema, Psühhiaater (arst kes sul oli) - tehke koostööd ja üheskoos saategi murekoormast lahti.

rõõmsameelset tegutsemist.
Jüri O.-M. Ennet