Vanaisa peale hea loomulist ajukasvaja operatsiooni 24.10.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mu vaniasa on 77 aastane, paar kuud tagasi avastati tal hea loomuline aju kasvaja ja operatsioon möödus edukalt. Alguses olid käimis häired kuid ajaga muutis see paremkas, kuid emotsioone tasakaal on täiest käest ära, ei tule kontaktile, silmadest on näha, et inimene ei ole nagu kohapeal vaid kuskil eemal. Kusimusetele ei vasta, on tunne, et ei saa aru mida tema käest kusiatkse. Enamus aega nutab, muusikat kuuldes voi kui käime kirikus, muutub väga emotsionaalseks. Ande palun nou mida teha, kas peaksime viima psuhiaatri juurde voi saame ise kuidagi teda aidata ? On ka valja kirjutatud rahustid, antidepresandid kuid me ei soovi talle neid anda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mida neuroloogide poolt kaasa antud Epikriisis juttu on, mida operatsiooni teinud arst soovitas ja ütles (mis taastub, mis ei taastu, mis muutunud on ja mida muuta saab?).
Kes kirjutas anti-depressante-rahusteid - selle arstiga koostöö - kerge kuur AD-d on kindlasti kasulik.
Muidu rahumeelne õhkkond - alati kasuks. Naeratused. Vestlemised - temal ka rääkida lasta!
Rahustavad teed - ka kasuks. Jõukohane liikumine (kehaline aktiivsus) - suuresti kasuks.
Koostöö raviarstiga - seda kindlasti!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet