Tähelepanu vajadus vms 30.08.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Lugu järgmine,et hakkasin kohtamas käima ja hiljem ka koos elama 26aastase naisterahvaga kes kasvatab 8aastast poega.
Algul oli kõik korras ja asi läks paremuse poole,aga nüüd äkki peale poolt aastat lõpetas elukaaslane suhte,et poisil nii suur kadedus või tähelepanu vajadus,et käitub halvasti ja nutab öösiti unes...
Ta väidab,et ei oska ennast jagada niimoodi,et poiss ei kannataks.
Kohati tundub,et poiss justkui oleks ema ümber sõrme keeranud ja kohati hoopis kasutaks ära...
Mida teha,et endine elu tagasi saada?
Keda siin rohkem aitama peaks-poissi või ema või kuidas poisi tähelepanu mingi tegevusega hajutada vms???
Selles mõttes,et juba oli ka plaanis laps saada,aga siis oleks tähelepanu ju veel rohkem 8aastaselt poisilt ära
Mida teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Poisi käitumine arusaadav - kardab kaotada oma Ema.
Seega - ema ja Võõrasisa peavad teadlikult rohkem tähelepanu temale (Poisile) suunama, et tal seda Ema Kaotamise Tunnet Ei Tekiks.
Poissi las kasvatab Ema, kasvatab üks. Kui mingid olulised-head mõtted, siis need rakendada ellu Ema kaudu.
Siis saate varsti ka ühise Lapse perre tuua - kured ju lendavad!
Soovige üksteisele südamest head ja siis olud paranevad.
Jüri O.-M. Ennet