vaimuhaiguse remissioon 03.05.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, kui isikule on tema digilukku märgitud "osaline remissioon", siis ligikaudu milliseid dünaamikaid isiku tervislikus seisundis see hinnang kajastab ning kas on kasutusel sellest "kangemat" hinnangut, näiteks "täielik remissioon". *

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Remissioon on haigusnähtude taandumine, nõrgenemine, kadumine. See haigusnähtude nõrgenemine, kadumine võib puudutada teatud osa (mitte kõiki, või kõiki mitte täies mahus) sümptomite kadumist.
Eelnevast juba järeldub, et on olemas ka Täielik remissioon.
Milline on haiguse kulg - selles osas teha koostööd raviarstiga ning tema soovitusi ja enda tundeid siis üheskoos analüüsida ja üheskoos parimaid lahendusi leida.
Teatud haiguste korral (raviarst ütleb) on vajalik ravimit võtta ka siis kui kaebusi enam ei ole. Vanasti fotograafias oli filmi ilmutamine - pilt oli olemas, aga siis oli vaja ka see pilt Kinnitada (muidu ta kadus-kustus foto-filmilindilt.).
Seega - seda tervisepilti (kaebusi enam ei ole) on vaja veel Kinnitada ehk ravimit on vaja veel edasi võtta, tervisepilti Kinnitada. Raviarst ütleb täpsemalt.

Eelnevale lisaks - tervisliku eluviisi kõik komponendid tulevad kasuks - leia endale sobilikud ja rakenda, praktiseeri. vt varasemaid soovitusi.
Head harjutamist soovides,
Jüri O.-M. Ennet