Tahan põgeneda selle maailma eest.Ma ei suuda midagi teha ja kõik on halvasti. 11.03.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mis ma peaksin tegema kui ma ei taha midagi teha kõik on mu jaoks mõtetu ja halb

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hingake rahulikult välja ja hoidke hinge kinni - 15...20 või isegi 25 sek...siis tahaks nagu hingata. Jumalikult hea on hingata! Silm näeb, kõrv kuuleb, jalad liiguvad jne - lausa Õnn.
Minge regulaarselt jalutama ja sellel ajal iga väljahingamine (oma olemuselt ju ohe ja ohe rahustab) vähendab sisepingeid, teeb elu rõõmsamaks.
Apteegi vabamüügist saadaval Melatoniin - üks tabl. õhtul on hea.
Laulmine või ümisemine lõõgastab ja rahustab psüühikat. Uni olgu piisav.
Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
Elu eesmärk edaspidiseks paika - mis valdkonnas ja kuidas saan oma andekust (iga inimene on mingis valdkonnas andekas või isegi geniaalne) Enda ja Lähedaste ja Eestirahva hüvanguks paimal moel rakendada.
Elu on võitlus, olelusvõitlus. Suurimaks vaenlaseks esimesel etapil on meile meie Mina - me ei viitsi, ei ürita ennast muuta. Võites ennast suudame siis võita ka muudel tasanditel, kaasa arvatud sotsiaalsel.
vt varasemaid.
Rõõmsat võitlusvaimu soovides,
Jüri O.-M. Ennet