Vahelduvad tujud 13.02.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Praegu seda kirjeldades on mul ülimalt mõnus ja julge tunne. Ma suhtlen inimestega paremini ja julgemalt ja mu pea töötab ka mitu korda paremini. See tunne on olnud nüüd paar päeva kuigi ma olen öösiti maganud ainult neli tundi. Isegi siis ei tundnud väsinult, aga sundisin end magama. Kohati on ülimalt masendav tuju kus ma lihtsalt tunnen end väga väärtusetult ja ei suuda midagi enam teha. Koolis hinded langevad, võtan nalju enda suhtes mõnitusena ja ei taha inimestega üldse rääkida. Nii kui keegi räägib, tunnen tahet karjuda neile, et nad lõuad peaks.

Kas võib olla see midagi mida jälgida või peaksin nõustamisele minema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) töö/õpi- ja puhkerežiim asjalikult paika. Puhkus taastab jõu. Uneprobleemide lahendamiseks soovitused - vt varasemaid. Apteegist vabamüügil on Melatoniin - seda soovitan ka 3-4 nädalat.
2) Õpitükid pingeritta ja õppimist võtta ja sportlikku treeningut - rõõmuga. Õppimise vaheaegadel tee minu Palve esimest sammu. Kindlasti ka õhtul enne magamaminekut. (mina teen seda aastaid (sinu noorus x 2 aastat) - aitab, väga hästi aitab.
3) Mõnus kehaline aktiivus või isegi kerge treening.
4) Normaalne toitumisrežiim.
5) Perearsti juures (või kodus) mõõta vererõhku. Kui see madal, siis ka uimane-väsinud-melanhoolne tunne. Madala vererõhu korral on hommikul kerge tassikene kohvi vajalik.
6) Päevik: mis tehtud, mida paremini, mida rõõmsamalt jne. Ole endale treener, ole rõõmuga harjutaja.
Puhkuse arvelt ei võta.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet