vist buliimia 17.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen tugevasti ülekaaluline, et mul vahelduvad õgimis- ja dieediperioodid:( Sellest ka meeleolukõikumised. Kaeblesin perearstile - kirjutas Nycofloxi 1 tbl. päevas. Hommikul täitsa ok. aga õhtul tahaks ikka õgida kõike läbisegi. Olen võtnud ravimit juba 3 kuud. Algul oli nagu parem, nüüd nagu hakkab asi jälle kontrolli alt välja minema. Kas peaks annust suurendama või on tõhusamaid ravimeid? See ülekaal muutub juba väga koormavaks...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui õbluke või täidlane Te olete ehk milline on kehakaal? Buliimia korral on Nycoflox ehk Fluoksetiin 20 mg veidi tagasihoidlik, soovitatakse kuni 60 mg ehk kuni kolm kapslit päevas. Proovige suurema annusega, alul kaks kapslit ja vaadake tulemust. Kui annuse tõstmine tulemust ei anna, siis mõelda ravimi vahetamisele.
NB! ravim on vaid üks lähenemisnurk, vaja ka muid tegemisi (vt varasemaid soovitusi).
Edu soovides,
Jüri O.-M. Ennet