EI SUUDA UINUDA . 07.02.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Peal 60a eluaasta saabumist ikka ja tihedamini ei suuda uinuda enne kella kahte - kolme öösel .. Kõige hullem on olukord siis, kui saabub kuufaasina täiskuu . Siis on lausa mitmed öised uinumised tagajärjetud. Rohtusid ei taha võtta.
Toimetan päev läbi majapidamistöödega , käin iga päev jalutamas ca 3 km . Tassin puid tuppa ja olen siiski füüsilise tööga seotud.
Pensionini veel 1,5 aastat . Töörutiin / erivajadustega laste õpetaja / lõppes eelmisel aastal 31.augustiga meie kooli likvideerimisega seonduvalt. Meid kõiki koondati . Hetkel siis töötuna kirjas diplomeeritud HEV väikeklassi õpetajana .
Kuidas edasi toimetada ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Apteegi vabamüügist - Melatoniin. Võtta õhtul tunnikene enne und.
Rahustav jook/tee õhtul on kasuks. (vt varasemaid).
Muud tegemised on teil asjalikud - jätkata.
Töötukassa kaudu ja omapoolse aktiivsuse kaudu - uus töökoht leida. Tagasihoidlikkus ei aita, aktiivselt otsida, kaasata tuttavaid ja mitte-tuttavaid.
Tagasilöögid käivad siin asja juurde ja neist mitte heituda!
Järjekindlust soovides,
Jüri O.-M. Ennet