ärevushäire ja magamatus 12.07.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tegelikult tean ise sisimas, milles probleem seisneb. Nimelt on mul peresiseselt olnud vägagi palju probleeme, mistõttu olen kasvanud üles teadmisega, et pean absoluutselt kõikide asjade ja toimingutega ise hakkama saama ning abi vastuvõtmine on minu jaoks vägagi raske, tihtipeale ületamatu tegevus. Umbes sellel ajal kui sain 18 aastaseks, kasvasid probleemid kodus, seotud ema ja isaga. Kõik koorem tundus justkui minu õlgadel ja ainsaks väljapääsuks, et vähegi pingeid maandada, leidsin alkoholi. Kolisin kodust ka välja. Kuid alkoholi tarvitades sain hakkama tegudega, mistõttu mul tekkisid uneprobleemid ja ärevus. Nimelt alkoholi mõju all kasutasid 2 noormeest mind seksuaalselt ära (esimene vahekord). Ma ei pöördunud kohe abi saama, kuigi selline juhtum pani suure põntsu mu närvisüsteemile. Käitusin, nagu ei oleks see midagi tähendanud. Edaspidi algas enesehävituslik käitumine. Ohtralt alkoholi joomine ning seksuaalne riskikäitumine. Sellega kaasnes ärevus ning magamatus. Kõik see kestis kokku 4 aastat, enne kui ma pöördusin spetsialistide poole abi saamiseks, kuna eluisu oli juba otsas. 3 nädalat olin psühhiaatriakliiniku statsionaaris ravil. Mulle määrati depressioon koos ärevushäirega (+midagi isiksusehäire taolist) ning alkoholi kohta öeldi, et edaspidi on nulltolerants. Nüüdseks olen depressioonist võitu saanud ning lõpetasin 2 nädalat tagasi aastase kuuri. Kui mulle olid rohud määratud, siis ma tarvitasin ikkagi alkoholi. Hetkel võtab ka ainult alkohol ärevust maha.
Olen mures sellepärast, et põhiprobleem on tegelikult ikkagi lahendamata. Ma ei suuda õhtuti uinuda, kuna mõte sellest, et pean magama minema, tekitab ärevuse. Füüsilise trenni tegemine ka alati ei aita uinuda ( pean ikkagi rampväsinud olema). Lisaks, meessoost isiku kõrval ei suuda üldse uinuda, kuna tunnen kogu aeg valveloleku tunnet, nagu oleks ohtlik magama jääda. Ma ei suuda usaldada ühtegi meest.

Siit siis järgnev küsimus... Ma ei sooviks võtta mingeid ravimeid, vaid kuidas ma saaksin oma probleemile lahenduse? Tundsin, et pean pöörduma, kuna ei soovi, et depressioon tagasi tuleks. Psühholoogile näost-näkku ei suuda ma seda teemat rääkida.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Alko-narko - täielik ei, ei tilkagi, ei grammigi. Iga puhas päev lisab usku endasse, annab juurde elujõudu.
2) Jõukohane ja meeldiv kehaline aktiivsus Looduses: park, mererand jne. Iga samm Looduses vabastab liigsest kehalisest ja vaimsest pingest.
3) Jõukohane relax-harjutus - see olgu igapäevase rituaali osa.
4) Apteegi vabamüügist Melatoniin - soodustab uinumist.
5) Melatoniin ja relax-harjutust teha õhtul koos (võtta tablett ja siis harjutus), nii saab kokku liita nii rohu toime kui ka relax-harjutuse toime, kujuneb tingitud refleks ehk tingitus - nimetan seda Pavlov-Enneti tingituseks, et hästi meelde jääks ja korralikult seda Praktiseerid. (Kodus paned sellele oma nime).
Pavlov tegi koeraga: liha ja lamp põlema, liha ja lamp põlema ja kui kuu möödus, siis iga lambi süütamisega ja ilma liha andmata kutsul ila jooksis nagu oleks saanud liha - kutsuti seda Pavlovi refleksiks. Ivan Pavlov sai selle eest Nobeli preemia (1904). Minu mõte ja praktika juba kümmekond aastat on, et seda tarkust (tingitust) saab tekitada ja peab tekitama ka arstirohu ja harjutuse abil.
Meil on rohi (Melatoniin) ja relax-harjutus (näit. minu Palve esimene samm) ja tegutseme: rohi õhtul ja harjutus, rohi õhtul ja harjutus ja kuu möödudes iga harjutuse tegemise juures (õhtul või ka päeval) organism reageerib rahustavalt nagu oleks võtnud ka rohtu.
6) Elusihid paika: milles olen andekas, kelleks tahan saada, mida elus korda saata... ja siis sellel sihil minna, tegutseda.
7) Päevik - sinna pihid oma mured (tore, on mida korrigeerida ja parandada), sinna ka Pihid Oma Positiivse, et seda jätkata, sellest rõõmu tunda.

8) Oled 6500. Inimene, kes kliinik.ee kaudu minult-psühhiaatrilt nõu küsib ja minult priitahtlikult ka vastuse saab. Aita ka sina oma sõpru-tuttavaid, kes mureaugus vaevlemas ja abi vajamas.
NB Eestirahvas vajab ka sinu poolt toetust ja abi. Seega - tegutse.. Ainult ühiselt, kainelt ja üksmeelel jääme püsima. Suured eesmärgid vajavad suurt töövõimet, suur töövõime eeldab head tervist. Hea tervis on eelduseks ka meie rahva tublide järglaste kasvamisel ja kasvatamisel. Ka sina oled väga vajalik.
Saad probleemist jagu!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ärevushäire

Tere! Kirjutan murega, umbes aasta on olnud mulle sellised sümptomid nagu hirm,südame kloppimine, hingamis raskused, survetunne peas, magamatus,väsimus, raske uinuda, pearinglus, ärevus. Need tunnused ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Jutt õige - ärevushäired.
Inimene ja keskkond (füüsiline ja sotsiaalne) moodustavad terviku. Välis-keskkond on muutustega ja sise-keskkond peab olema nö muutumatu, stabiilne teatud kindlates vahemikes ...

Loe edasi

Lapsesaamine ärevushäirega inimesega

Minu küsimus puudutab seda, kas lapsesaamine ärevushäirega mehega on hullumeelne? Kui suur on võimalus, et selline asi geneetiliselt lapsele edasi kandub?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Diagnoosi paneb arst, ärevushäire diagnoosi psühhiaater. Ärevushäire on ravitav. See ei ole pärilik haigus. Kui ravi tehtud, siis on teil ju kõrval ilma ärevushäireteta elukaaslane ja siis seda küsimust ...

Loe edasi

Ärevushäire

Tere! Kas peaks pöörduma psühholoogi või psühhiaatri poole?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Oleneb millises astmes e tugevuses. Kujutle ristkülikut diagonaaliga ja siis tekib kaks kolmnurka: üks on see ärevushäire kolmnurk ja kui seda on vähe, siis saab psühholoogilisest lähenemisest abi. Kui ...

Loe edasi

pea kuminad

pea kumiseb nagu mängiks keegi kastanjettidega ja siis hakkab kurgus pitsitus tunne. ajab ka nutma

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võimalusi mitmeid. Vererõht, ärevus, stress, depressioon, magamatus jne.
Tohtri jutule ja saate abi.
Terves kehas terved tunded. Alustada kehast!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. ...

Loe edasi

Magamatus ja ärevus

Tere,

Tekkinud on suur mure, st ei ole saanud juba ligi kuu aega (sügavalt) magada, ringi käin juba nagu peaaegu zombi... Härib sisemine ärevus, vahel on peal lausa paanikahood. Samuti pelgan ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Unehäireid on mitmeid. Põhimõtteliselt: a) orgaanilise geneesiga (Teie puhul täieliselt välistatud) ja b) mitteorgaanilised ja need on:
[F51.0] Mitteorgaaniline insomnia
[F51.1] Mitteorgaaniline ...

Loe edasi

ärevushäire.

Tere Dr. Jyri O. - M. Ennet

olen teile kirjutanud umbes aasta tagasi ärevushäirest. Se algas umbes 1.5 aastat tagasi, kui ma enam yltse magada ei saanud. Se pahenes kui läksime mehega lahku. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Veidi Remeroni võtke edasi, sporti jätkake, vaja leida sobilik lähisuhe. Loodus nõuab oma! Ja saate kõik korda.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

rasestumine

Tere! Mure selline: minu mees tarvitab juba aastaid anitdepressante. Vahekorras oleme ilma kondoomita, kuid rasestuda pole siiamaani õnnestunud. Kas selle põhjuseks on ravimi mõju?
Ette tänades ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Naistearst uurib Naist ja ütleb oma seisukoha. Meestearst jällegi Meest ja ütleb "seemnevilja" kvantiteedi kui ka kvaliteedi kohta oma arvamuse analüüsi järgselt. Meeste stress, magamatus, liikumisvaegus ...

Loe edasi

neuroos

Viimaste kuude jooksul on tekkinud silmade alla tursed(kotid). perearsti esialgne diagnoos oli, et need tulevad neuroosist. Olen küll tundlik ja ergu närvikavaga inimene (37.a.naine) ja elanud elus igasuguseid ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Magamatus ja suured närvipinged muudavad kindlasti kaunisnägu veidi vähem kaunimaks, isegi magamatuse turseid võib see esile kutsuda. Silmade alused tursed vajavad ka neerude/uriini valdkonna uuringut. ...

Loe edasi

Ärevushäire ravi

Olen tarvitanud Remeron 15 poolteist kuud ärevushäire raviks.Kogu selle ravi vältel on pea nagu vati sees ja esineb ka kergelt pearinglus.Kuidas on võimalik määrata kas minu selline seisund on tingitud ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Inimesi on 50 kg raskusi, 60...110 kg. Tabletike on aga 15 mg. Järeldus - leida endale sobiv annus. Teie puhul annust veidi vähendada - leida sobib annus.
Olete tubli, et harjutusi teete.
Igast ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: