Enesetapu mõtted ja katsed ning soov end aidata. 18.12.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on elus viimase poole aasta kõik kuidagi väga allamäge jooksnud. Ma olen eelnevalt rajanud endale sellise aluse, et iga väiksemgi muutus tekitaks sellise olukorra aga eelnevalt ma sellele ei mõelnud. Ma suhtlesin ainult ühe inimesega aastaid ning nüüd me läksime lahku ja see on mind väga suuresti mõjutanud. Ma olen üritanud endalt korduvalt elu võtta ja ma ei julgend haiglasse minna. Viimane enesetapu katse jättis mind sääreluu murruga nii, et nüüd ma saan vaevu voodistki välja. Ma elan koos vanematega, aga nad on koguaeg tööl ning ma ei oska ega suuda nendega rääkida. Mõlemad vanemad teavad mu probleemidest, kuid nad on teisttüüpi inimesed ja nad ei võta sellised probleeme piisavalt tõsiselt. Ma sooviks saada haiglaravile, sest ma tõesti ei taha surra, aga ma ei taha ka selliste mõttetega edasi elada. Kui ma laseks enda emal end viia psühhiaatriakliinikusse, kas nad oleks siis kohustatud mind ravile võtma? Ma olen kindel, et ma ei suudaks järjekordset kõrvalelükkamist taluda..

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kindlasti räägi emale, kindlasti.
Valvetuba töötab ööpäevaringselt, valvearst tööpäevadel Dispanseris.
Kindlasti mine koos emaga ja kindlasti ütle, et oled juba suitsiidkatseid teinud ja probleem püsib.
Ütle, et ka minule kirjutasid ja tohter käskis kohe tegutseda!
kui omal transporti hetkel pole - kutsu kiirabi.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet