Üksindus 13.09.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Olen 39 a. kodune ema. Minu mure seisneb selles, et tunnen end küllaltki üksikuna. Hoolitsen kahe toreda lapse ( 13,11 a.) eest ja hoian kodu korras. Jäin koduseks peale teise lapse sündi ja katsed tööle minna ei ole vilja kandnud. Majanduslikult on meie pere kindlustatud, kuna mees töötab juhtival kohal ja teenib piisavalt, et meil ei tekiks rahamuresid. Mees on hoolitsev ja tean, et ta armastab mind. Tema kindel soov on, et ma tegeleksin lastega ning ei kipuks tööle. Tunnen, et mul on raske inimestega suhelda, kuna olen väga allaheitlik ja oman väga madalat enesehinnagut. Alati kui vestlen kellegagi, hakkan hiljem öeldut analüüsima ja kardan, et ütlesin midagi kohatut. Olengi selline kohmetu kuju. Arvan, et madala enesehinnagu juured on väga raskes lapsepõlves. Kasvasin alkohoolikute peres. Ema oli väga ebastabiilne ja õnnetu inimene, ta üritas korduvalt enesetappu. Mulle tundus lapsena, et olen nähtamatu, pidin tegelema teiste probleemidega, aga mind ei kuulanud kunagi keegi. Mõlemad vanemad surid noorelt ja seetõttu pidin varakult iseseisvuma. Ühesõnaga kasvasin üles täielikus kaoses. Võib-olla seoses sellega tekkis mul peale teise lapse sündi depressioon, millega võitlesin päris mitu aastat. Nüüdseks saan ilma rohtudeta hakkama ja oskan oma erinevate tujude ja ärevusega juba päris kenasti toime tulla. Mingis mõttes olen isegi uhke enda üle, et olen suutnud ennast nii palju aidata.
Vahel mulle tundub, et inimesed ei aksepteeri mind. See võib-olla seotud minu kohmetusega või sellega, et elan oma sünnikohast väga kaugel ja siin ei ole inimesi, kes mind väga hästi tunneks. Võib-olla oskate nõu anda, kuidas taastada usk endasse, et ma julgeks jälle pea püsti inimeste hulka minna.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tulge vastuvõtule, aitan.
registratuur: 677 18 05

Jüri O.-M. Ennet