7 aastane ei saa magada 11.12.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

umbes kuu aega tagasi tekkisid lapsel unehäired s.t. et kui õhtul voodisse läheb
hakkab üle keha kõik torkima,hakkab kaklema tekiga,et see punne täis ja nii kestab
see varahommikuni 4-5-ni.Päeval ei saa õue riideid selga panna,kõik torgib.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Põhja-Eesti Regionaalhagla Psühhiaatriakliiniku info (vt.):
Meie poole võivad pöörduda nii lapsed ja noorukid kui ka täiskasvanud üle Eesti. Põhiline teenindus piirkond on Tallinn ja Harju maakond. Järjest rohkem pöördub Regionaalhaigla psühhiaatriapolikliinikusse abi saamiseks patsiente ka teistest riikidest.
Psühhiaatriapolikliinikusse pöördumisel ei ole vaja saatekirja. Kogu lahtiolekuaja töötab ka valvepsühhiaater, kes teenindab erakorraliselt abi vajavaid ja eelregistreerimata patsiente, nii lapsi kui ka täiskasvanuid.
Seega nii lapsi,... (vt.)
2) Muud tegevused paneb paika emainstinkt, rõõmsameelsus, füüsiline lähedus, julgustus, turvalisus ja vt. varasemad soovitused.
3) Põhjus vaja ikkagi välja selgitada ja siis on üheks abiliseks-osaliseks psühhiaater.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet