näed unes..teed ka päriselt.... 26.03.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,üldiselt mul magamisega probleeme pole,kuid 90% uneajast näen unenägusid mida väga tihti ka mäletan. Alles hiljuti oli situatsioon kui nägin unes et pidin kellelegi helistama.Helistasingi...ja päriselt(oma elukaaslasele kes tol hetkel oli eemal ära) Kõne lõppu mäletasin ka ise reaalselt kuna olin sis juba ärkvel...aga numbrivalimisest ei mäleta midagi. Sellist jama pole enne olnud ja kas võib selle panna haiguse( palavik,nohu) või medikamentide süüks(kasutan üliharva...üldjuhul olen väga harva haige)?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Apteegi vabamüügis on Melatoniin - võtta õhtul tünnikene enne und. Väga hea une korrektor, normaliseerija.
2) Mõõdukas kehaline aktiivsus - super kogu organismi käekäigule.
3) Mõned psüühilise pinge maandamise võtted praktikasse võtta.
4) Kui päeval-õhtul elukaaslasele ära helistate ja probleeme õhku ei jää, siis unes-helistamist juba vaja ei lähe.
5) Enne und väike enese-sisendus: Magan sügavalt ja rahulikult, organism puhkab igakülgselt ja hästi. Elukaaslasele helistan jälle homme pealelõunasel ajal, kell... (16:30, näiteks). Nüüd, head ööd!