olen õlle sõltlane 13.06.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere ,olen õlle sõltlane joon igapäev juba hommikust peale 10 pudelit 7% õlut päevas et oleks hea olla ja sumin peas.Kestnud on see juba 5 aastat ja olen paksuks läinud.Olen käinud Psühhiaatri juures aga pole mingit kasu piiri pidada ei suuda kuna organism vajab alkot ja ma enam ise ei juhi ennast vaid alko juhib minu elu.Lihtsalt sõnad et ole tubli ja tee sporti mind ei aita ,purjus peaga ei taha sporti teha.Kaine peaga ei oska ma midagi aga kui jommis olen siis olen andekas ja kõik tööd sujuvad ,autoremont ,pillimäng jne.Kas Wismaris näiteks vere puhastamine aitaks sõltuvus ainetest?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Selline õllekogus annab pooliku ning teeklaasi viina, annab 700 viina! Seega - tugevalt väljendunud alkoholisõltlane.
2. Kui tekib haigus surma terendamisega või siseorganite vägev valu, siis jätavad mehed-naised päevapealt maha ja mõni elab selle rikutud organismiga veel mõne aja. Aga maha jätab päevapealt.
3. Terviseteele asumist ja seal kulgemist (ravimite võtmist ja muude soovituste täitmist) ei saa arst või mõni imeposija teha, seda saab iga inimene ainult ise teha.
4. Loomulikult Wismari haigla tarkadest on kasu, sealt ka juhised ja vajaliud ravimid.
5. Kuskilt tuleb alustada ja kohe - kust aga rutem jutule saab: perearst, psühhiaater, narkoloog Wismari haiglas.
6. Punn pudelile peale juba kohe - täna, kevadel, ... esimene suveõhtu juba karskuse rajal, ilma tilgata! Ei ühtegi punnsuutäit!
Mees suudab!
Jüri O.-M. Ennet