Deliirium 19.06.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tarvitasin kolm päeva järjest alkoholi. Nüüd teisipäevast olen kaine,aga kuna und polnud siia ei maganud eriti. Eile ka täna öösel magada ei saa. Natule magan ja kohe nagu keegi mõne aja pärast räägiks. Muid probleeme pole. Kas saaks äkki lihtsalt mingisuguse rohiga hakkama.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Apteegi vabamüügis on saadaval Melatoniin - aitab uinuda, parandab und.
Noor Sõber! Sinu organism ei talu alkoholi - psüühikahäired kohe esile kerkimas. Mõtle selle!

Nö "puupea" kannatab rohkem, õrnema närvikavaga aga ei.
Veelgi enam - õlle ja viina murdlained võivad sind ka meelehäirete (psüühika) kariderohketele radadele pillutada. Kas see on vajalik? Omatahtsi õlle-viinaga küll pole mõtet enda noort elu sandistada.

Austa Esivanemaid! Nemad ei võidelnud vabadusvõitlust aastasadu-tuhandeid selleks, et see eluvõtluses valatud higi, veri, pisarad nüüd õllevahuga olematuks muuta ja ...orjapõlve jälle hakatakse looma, sest
õlle-viina orjajat on ka kapitaliga imelihtne orjastada.

Alkohoolik enda ja oma perekonna majanduslike ja poliitiliste huvide eest ei seisa, sellepärast seda alkoholismi nii seadusandlusega .- "muruljoomise" seadusega - ergutataksegi kui ka lahjade alkohoolsete jookidega n - selle "süütusest" mantraid
rääkides - ergutatakse.

Mõtle, mees!
OK! Ole Kaine!
Tegutse kainelt enda, tulevase pere ja meie rahva hüvanguks!
Kõlab pateetiliselt, aga ikkagi õige!
Jüri O.-M. Ennet