Kardan et psyhiaater tembeldab mind aseaine otsijaks. 30.03.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Olen endine amfetamiini sõltlane ning kardan psyhiaatri jutule minna, et tuvastada kas mul on adhd või mitte. Olen teinud mitmeid teste ja neid lugedes tunnen ennast ära. Olen mitmeis kordi välismaal ritalini tablette proovinud ning need aitavad mind igapäevaselt finksineerida ilma, et tunneksin ärevust kaotaksin 100korda päevas oma.võtmeid ja telefoni ning suudaksin toole keskenduda. Arsti juurde kardan enda probleemist rääkima minna sest usun, et nad ainult arvaksid ,et otsin asendus ainet enda sõltuvusele.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Et olukord paremaks läheks, siis on ju vaja enda elu korralduses ja enda keha- ning vaimuelus midagi Muuta.
1) KehaKultuur on Kultuurse vaimuelu vundamendiks ja peegelpildiks. Suudad keha eest hoolt kanda, siis saad ilmselt ka psüühikaga teataval määral hakkama.
2) Pingete maandamiseks ei sobi psühho-aktiivsed ained, nende asemel olgu repertuaaris psühhoregulatiivsed harjutused (vt varasemad).
3) Kui on ikkagi ärevus, siis ravi algetapil on psühhiaatri poolt kirjutatud ravimid abiks (sellised, mis sõltuvust ei tekita!).
4) Psühhiaatri jutul ikkagi käia - selleks nad ju ongi, et abi anda, terviseradadele juhtida ja julgustada.
Lahendid ju olemas.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet