kas psühhiaatri juures käik seab piiranguid 08.04.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
mul tekksi küsimus, et kui ma lähen psühhiaatri juurde (depressioon ja ärevus), kas see seab siis piiranguid minu tulevasele karjäärile/ ameti valikule? Kas sellest käigust jääb mingeid jälgi kuskile? Või on nii, et peale ravi saamsit see minu edasisi valikuvõimalusi enam ei mõjuta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tänapäeval ei ole ühtegi inimest, kellel ei ole olnud või siis kohe tuleb depressioon. See on mööduv, ravitav ja ei sega tulevikus tegemisi. Seda ka ärevuse osas.
Kui tulevikus on elukutse valik ja sellega seonduv tervisekontroll, siis on oluline eelkõige tervislik seisund siis ja edaspidi. Jälg ei piira karjääri, karjääri piirab esinev Oluline Psüühikahäire sellele karjääritasandile asudes, mis vajalikku tervist vajab.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Diagnoos

Tere! Oleks selline küsimus kui psühhiaater peaks määrama diagnoosi ehk kergemat sorti, näiteks unehäired või kohanemisraskused või üleüldiselt keskkonna põhjal esinevad häired. Kuidas see mõjutab edaspidist ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tervis (ka vaimne tervis) tuleb korda teha ja kogu maailm on teile lahti. Kui te end ei remondi, vaimselt tugevamaks ei tee, siis need maailmaväravad ei avane nii kergelt.
Kehaline ja vaimne tervis ...

Loe edasi

Alkoholpsühhoos?

Tere. Räägin siiin oma elukaaslase probleemist. Kui tema tarbib alkoholi natuke rohkem kui paar õlut, siis hakkab öösiti imelikult käituma. Seoses pissimisega nimelt. Ta ei lähe selle jaoks wc-sse, vaid ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Esiteks, alkoholile täieline kriips peale, seda koos psühhiaatri abiga.
Teiseks, vajadusel (kui need öised "kulgemised" piisavalt ei taandu) psühhiaatri juures muude rohtude abil ravi jätkub.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: