Väsinud ja nõutu. 15.03.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mida soovitate? Viimasel ajal on jälle enesetapusoov võimendunud sedavõrd, et rohtude väljaostmisel on vastupandamatu soov organiseerida endale päev üksiolemiseks, et siis see karbike koos viinaga omale sisse süüa. Käin ka psühhiaatri juures, kuid usalduslikku suhet ei ole. Psühholoogi juures käisin, uue juurde minna on nii vastik, et ei suuda. Tagasi eelmise juurde minna on samamoodi nii vastik, et torkaks omale enne käärid silma. Tunnen, et ta ei soovi minuga tegeleda. Järgmine psühhiaatri vastuvõtt on alles paari kuu pärast, kuigi eriti vahet ei ole, 10 minutiga peale retseptipikenduse suurt toetust sealt ei saa.
Sisemine pinge on nii suur, et sunnib lihtsalt end kahjustama. Rääkida ei ole mitte kellegagi. Tunnen, et milgil hetkel ma lihtsalt ei jõua enam isegi vegeteerida.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kuulus psühhiaater ja psühholoog Carl Gustav Jung sattus kuldses keskeas nö keskeakriisi (tegelikult oli veidi rohkemgi). Võimalused:
a) põgenemine reaalselst olukorrast haigusesse (või rohkemgi veel, nagu teie mõtted praegu asjaolusid mõtestavad) või
b) olukorrast välja tulla-võidelda.
Jungi aitas kohusetunne-vastutustunne. Ta ütles, et arstikabineti ukse taga on patsiendid nii Euroopast kui ka Ameerikast - nad vajavad mind. Kodus on mul abikaasa ja viis last - nad vajavad mind.
Ka Teie - Kena Noor Naine - olete vajalik lähedastele, sõpradele, eestirahvale. Teid vajatakse ja seega on vaid üks ja ainumas - depressiooni-katlast välja Võidelda, ravida, harjutustega enda tugevamaks teha, uus eluhoiak saada ja siis Tegudega enda-lähedaste ning ühiskonna huvides julgelt edasi minna.
Teid vajatakse. Esivanemail oli ka aastatuhandeid raskeid olukordi, aga oli kohustus kaaskondsete ja tulevaste põlvede ees - ja nad said hakkama. Saate ka teie.
Psühhiaatri jutule, valvearst võtab igal tööpäeval vastu Psühhiaatriakliinikus.
Head rohud ka abiliseks olemas.
Minu juurde registreerimine (Tallinnas) on tel 1900, aga seal jrk ilmselt 1,5-2 kuud.
Teisipäeviti ja neljapäeviti kell 9:00 helistades selgub, et kas on mõni koht juhuse tahtel vabanenud samal päeval.
Pikad jalutuskäigud tulevad kndlasti kasuks!
Igast murest saab üle!
Teid vajatakse!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Unehäired/depresioon

Tervist!Olen nõutu,olen pikalt väga halvasti magada saanud ja ei tea mida teha.Ei tea mida süüa,et ehk see ka mõjutab midagi.Olen nimelt Austraalias ja 2 aasta viisa hakkab varsti lõppema.Olen sattunud ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Eestis on vabamüügil Melatoniin - v.hea une soodustaja.
Arstirohuna-retseptiravimina sobiks hästi Mirtasapiin (15mg õhtul).
Rahustavate teede register on suur, aga ka soe jook (tee) teeb ...

Loe edasi

Sünnitusjärgne depressioon?

Tere.
Ma ei tea, kas on õige Teid tülitada. Ma ei tea sedagi, miks ma üldse kirjutan. Löristan nutta, mu aastane laps surub oma pead mu põlvele ja hüüab emme-emme, aga mina... ainus emotsioon on, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Andke laps paariks tunniks isa hoolde ja puhake kodus või minge välja jalutama. Vanavanemad appi, et saaksite veidi vaheldust. Koos lapsega rohkelt väljas - jalutuskägud pargis jne.
Apteegist rahustvat ...

Loe edasi

unehäired

Tere, lgp tohter. Olen 24-aastane füüsiliselt täiesti terve naine, kes on omadega ummikus. Nimelt ärkan ma juba mitmeid aastaid (umbes üle viie) hommikul väga vara (kell 5) üles ja tunnen end päeval väsinuna. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vt. minu varasemaid soovitusi. Olemasoleva info põhjal soovitaksin Remeroni ja üheskoos tuleks leida ikkagi põhjus(ed), miks need unehäired end ilmutavad?
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: