Pidev iiveldus tühiste asjade peale 05.03.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Otsin nõu. Tekib iiveldus tunne kui pesen nõusid või näen prügi või on lihtsalt mingi väiksem ebameeldiv lõhn. Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ilmselt refleks mingi keemilise aine keskkonna ja iiveldusega (mida see keemiline aine omal ajal põhjutas) on tekkinud.
eelkõige, et selle ainega minimaalselt kokkupuudet oleks.
Kui nüüd see negatiivne reaktsioon psüühilisel tasandil, siis:
a) omandada psüühika lõõgastamise harjutusi ja neid siis rakendada;
b) Ideo-motoorne treening - s.o. mõttes sattuda nendesse iiveldust tekitavatesse olukordadesse ja Kujutleda, et kõik on kõige paremas korras - probleeme ei;
c) Psühhiaatrilt või perearstilt mõnd rahustavat tilka-tabetikest, et lisapingeist vabaneda. Sobivad ka apteegi vabamüügist saadavad rahustavad teed.
Toitumine: rahulikult, režiim, korralik mälumine, vähem praetud või rasvas töödeldud (nö pontšikud, pannkoogid) toite. Aga seda märkate juba ise toitumise käigus.
Kehaline aktiivsus - Tervemas kehas tervem psüühika!
Iga tera tervise-salve tuleb kasuks.
Positiivne meelelaad ja hea tuju - super ravijad.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet