Sees kripeldab miskit 07.02.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viimasel ajal on närvid nii püsti ja vingun mehe kallal iga väikse asja peale, peale selle sees kripeldab nagu midagi kohe juhtuks, selline väike hirmu tunne on. Kas oleks mingit rahustavat ravimit, teed? Ja kelle poole pöörduda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

vt eelmine ja üle-eelmine vastus.
Psühhiaatri poole.
Mis on põhipõhjus? tavaliselt on see uneaja nappus, väljapuhkamatus. Tavaline on ka see, et sisepingeid ei maandata kehalise aktiivsuse või siis mõne lõdvestussharjutusega.
Mida Sõber asjast arvab, tema nõuanded.
Alkohol ja suits ei ole lahendid.
Kehalise tubliduse (harjutamise) kasvades kasvab ka vaimne ja hingeline tublidus, enesekindlust, usk endasse ja Sõbrasse. Kasvab Rõõmu Andmise Tahe - Andmisrõõm.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet