võimalik paanikahoog 21.06.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Mul on juba nädal aega järjest tekib peaaegu iga päev väga halb enesetunne : südames imelik tunne , väga uimane, rinnus pitsitab veidi ,närvis , jalad käed ja kaelalihased valutavad. perearst ütleb et kõrgest vererõhust ,sest arsti juures mõõtes on 170 ülemine ja kodus 140 -145. aga ma eiusuet sellest ,kas ei või olla paanikahood. Ja mida soovitate teha . Eelmine aasta sügisel oli kamingi probleem , südamesse lõi tugevam valu ja olin ka paar kuud haige ja nõrk aga südameuuringud olid korras. olen ka ülekaaluline 1.80 pikk ja 125 kg .Viimasel talvel oli ka tihti lugu halb olla.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Liigselt hingeline inimene võtab kõike ülemäära rohkelt südamesse ja siit:
a) kõrge vererõhk ja sellega seotud probleemid,
b) psühho-somaatiline reaktsioonideahel võib ka ärevushäireni viia.

1) korralik töö- ja puhkerežiim - puhkus taastab tervise ja jõu;
2) regulaarne kehaline aktiivsus - alustada jalutuskäikudest iga päev 1...1, 5h, 2-3 kuu möödudes (sügisel) võib minna kergele sörkjooksule;
3) psühho-regulatoorsed harjutused;
4) suitsule täieline ei.
5) Elusihid enda jaoks paika! Millega minu tegevus Eestimaa ja Eestirahva elu edendab, rõõmu suurendab, koosmeele tunnet ja -tegu kasvatab!
Psühhofarmakone praegu küll vaja ei ole.

Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet