Kas minu joogile võidi lisada narkootilist ainet? 07.05.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viibisin üleeile ühel sünnipäeval,mis lõppes väga ebameeldivalt.Selles seltskonnas viibis ka minule üks võõras inimene,kes sattus istuma minu vastu. Olgu öeldud,et olen mees,vanuses 30a, tegu oli igati korraliku sünnipäevaga,lihtsalt sinna oli sattunud paar tundmatut,kutsumata külalist. Käisin sünnipäevalauast veerand tundi ära ja kui tagasi tulin,siis oli viinapits minu ees juba täis kallatud.Kui ma lauast tõusin,olin praktiliselt kerges joobes.Peale selle pitsitäie joomist muutusin umbes poole tunni jooksul täiesti kontrollimatuks ja agressiivseks.Kindlasti võis sellele saatuslikule pitsile veel mõningaid teisi järgneda,kuid pilt kadus eest väga kiiresti.Järmisel hommikul tekkis mul paanikahoog,millesarnast enne pole olnud.Lihtsalt kohutav hirm oli ja ei osanud midagi selle vastu ette võtta.Tähelepanuväärne on veel see,et jõin järgmisel päeval tavatult palju vett,kuid polnud kordagi vajadust tualetti kasutada,nagu oleks organismil suur veepuudus.Kas on tõenäoline,et minu joogi hulka võis olla mingit ainet segatud? Kas seda saaks ka vereanalüüsiga kontrollida ja kui kaua seda veel teha saaks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohol ise tekitab organismis veevaeguse ja paneb suuresti vedelikku jooma. Alkohoolsed joogid võivad ebakvaliteetsed olla, võimalik ka nö ainete lisamine kellegi võõra poolt. Paanikahoog võib ka muudel põhjustel vallanduda, Teil seostus selle joomisega. Analüüsi keegi tegema ei hakka.
Vaja tegeleda ärevushäirega, eelkõige tervislike eluviisidega.
Ärevushäired on kõrvaldatavad.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet