Sonimine unes 15.07.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure, et ma sonin öösiti. Ma ei oska enam midagi teha, olen proovinud kõike. Enne magama minemist sisendan endale, et täna ma ei soni. Olen proovinud ka suu kinni teipimist. Ma ei tea enam mida teha, väga vastik on, kui terve pere kuuleb, mida mina unenäos näen.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Räägi oma murest Emale ja Isale ja teistele kodustele.
2. Keera asi naljaks ja ütle, et nad tähelepanelikult sinu juttu öösel kuulaksind ja ühtegi sõna vahele ei jätaks. Loomulikult nad ei kuula ja ei hakkagi kuulama.
3. Kõik lapsed ja noored on elus teatud perioodil unes rääkinud ja see on täiesti Normaalne. Võta asja seetõttu väga Rahulikult.
4. Jookse-mängi õues, tee veidi sporti ja siis organism vabaneb päeval tekkinud psüühilistest pingetest ning öösel magab rahulikumalt.
5. Tee minu Palve-Meditatsiooni esimest sammu.

Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus

Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Lõdvestus. Siis rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevaba (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka lumbo-sakraalne e.
vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast, kordade arvu järk-järgult
päeva-paari tagant suurendades. Leian endale ise sobiva korduste arvu.

Kaunist suve soovides,
Arstionu Jüri O.-M. Ennet