Buliimia 19.06.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

minu probleemiks on buliimia. Kas on mingisuguseid ravimeid, mis aitaksid ravida sellist psüühilist haigust? Kelle juurde peaksin kõigepealt pöörduma, kas psühholoogi, psühhiaatri või arsti juurde? Ainevahetus on juba ka rikutud.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearsti juures teha üldanalüüsid, veresuhkur jne ja siis psühhiaatri jutule. Need asjad võtavad veidi aega,

aga alates tänasest saad teha elu-korrektiive (vt. otsinguga varasemaid soovitusi).

Psühhoregulatsioon on oluline, seega ka minu Palve-Meditatsioon kohe tänasest tegevusplaani võtta.

Toitumisel: süüa regulaarselt, mäluda tavalisest 3-4 korda rohkem ja rahulikult, söögikogused olgu mahult tunduvalt väiksemad, magusat ning jahutoite ei.

Mõõdukas kehaline aktiivsus saagu igapäevaseks sõbraks.

Päevik, et end paremini ja rõõmsameelsemalt juhtida enda soovitud suunal.
Päeviku valdkonna jt soovitusi leiad minu rmt-st "Väljavalitu".

Kaunist Võidupüha ja uute võitudeni enda tervise tugevdamisel, rõõmsameelsuse rajal,
Jüri O.-M. Ennet