Meeleoluhäired + unetus = keskeakriis või ...? 16.07.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Juba ca 7-8 kuud annab tunda väsimus, tüdimus (pedagoogilisest) tööst, enam ei paku rõõmu ja stressimaandust ka tegevused-hobid, mis varem aitasid (matkamine, reisimine, degusteerimine, kokkamine jne). Masendust lisavad ka sugulaste-tuttavate terviseprobleemid. Eestis ju suht tabuteema, kuidas mõjub inimesele periood, mil vanemad hakkavad jõudma lahkumisikka, muud sõbrad-sugulased aga ei saa hakkama teatud vanuseperioodiga (ca 45-55 meestel), näit sooritas 51-ne tädipoeg hiljuti enesetapu, sõber andis 53-selt aga alla haigusele. 5-aastat kestnud paarisuhe endast ca 10 a noorema elukaaslasega siiski kuidagi toimib, kuigi
ka siin nääklusi vähenenud seksuaalvajaduse tõttu (varem soovisin 2-3x päevas, nüüd 2-3x kuus ehk). Kõige ustavam sõber ja stressimaandja (koer) jõudnud ka raugaikka ning üle elanud 3 kasvajaoperatsiooni. Ka see teadmine tema hääbumisest ei tõsta toonust.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui minust ei oleks psühhiaatrit saanud, siis oleks ametiks olnud kooliõpetaja või kirko-õpetaja (olen Taara e Universumi usku-maailmavaatega). Seega - mõtleme ilmselt ühes helistikus.
Alustuseks oleks Fr. Nietzsche Zarathustra ja selle baasil eneseületamine, uute sihtide-rajajoonte märgistamine, Võitlusvaim.
Nii Nietzśche kui ka A. Schopenhauer vääristavad kehalist tervist vaimuelu baasina.
Alustaksin selja tugevdamisest - selili vaibal, lõõgastus; siis kätega põlvede ümbert kinni, selg kumer "kiikhobu kiigena) ja siis vaibal selili kiikuda; järgneb lõõgastus, lamamine.
Sobilik kehaline aktiivsus (ujumine jms selga "hoidev").
Ravimeid minimaalselt, parasjagu.
Võtke edumeelsemad Õpetajad kokku ja tehke MÕJUTAGE seda koolireformi ikkagi inimlikus suunas, koolijütsi hariduse edendamise suunas, MÕJUTAGE Müsteeriumi ja Valitsust inimväärse konkreetse palga saamise suunas. Muidu jäätegi teie ja teie kolleegid sotsiaal-psühholoogili tõbesid põdema.
Mõned mõtted leiate ka minu "Väljavlitu" Tervisemaja ptk-dest.

Esiplaanil ei ole keskeakriis, esiplaanil on teid muserdav hariduselu allakäik, sotsiaalne invaliidsus meie ühiskonnas, eestiriigi ja rahva aeglane vaimne kidumine, vabaduse mahamüümine, riigi ja rahva aeglane suitsiid. Siin on asja tuum. Muu on sellest tulenevad sümptomid, sündroomid ja häired, depressioon, unetus jms.
Lippudele, tegudele!
Jüri O.-M. Ennet