Teiste arvamus 11.07.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Probleem vist selles, et teiste arvamus loeb liiga palju.Tähelepanu keskpunktis on jube olla-hull punastamine. Alkoholi tarbinuna samas meeldib tähelepanu.

Ja siis imelik on see, et kui sa tead, et pead tuttavaga kokku saama, on kõik normaalne, aga kui kogemata kohtud tuttavaga, näiteks poes, lähen kohe näost punaseks ja ei suuda suhelda.

Samas kerges joobes ei ole mingisugust probleemi-ei ole tegelt tagasihoidlik veelvähem häbelik-probleem oleks just nagu teiste arvamuses minusse.

Elu ongi nagu selle taha jäänud-ühtegi kooli ei julge minna ja tutvusringkond ka väike.

Suht negatiivne inimene ka selle pärast-kõige suhtes.

Kunagi umbes 15 a tagasi sai ka teie juures käidud-aga sellest ei tulnud midagi välja-depressiooni ravist.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimesel on kolm teda mõjutavat valdkonda: Teiste arvamus, Enda arvamus e. mõõdupuu ja Absoluudi/ideaali mõõdupuu. Kõik need kolm on vajalikud ja inimese eesmärk on, et selle kolmiku ühisosa oleks optimaalselt suur.
Muuta saame eneseusku, enesesse suhtumise skaalat. See on peamine. (vt minu rmt "Väljavalitu" Tervisemaja jt soovitusi).
Elulugude lugemisega ja elukogemuste edenemisega suureneb Ideaali osakaal ja toime selles kolmikus.
Need kaks muudavad meie positsiooni kaaskondsete silmis ja meie suhtumist kaaskondsete suhtumisse.
Nii lihtne ja keeruline see ongi.
Mängulisus on tegutsemise noodivõtmeks (lapsemeelne mängulisus, sportlik mängulust, näitemängulisuse innustav vägi, rollimängu nipid).
Alkohol ei ole ravim ja seda selleks ei soovita.
Oluline ei ole minu juures käimine, oluline on sellele järgnev tegutsemine ja harjutamine, järjekindlel psühhoregulatsioon ja kehalised harjutused.

Ja peamine - töö-vanker ja sellele järgnevad Tervisemaja tegemised.
Isiku ainulaadsus ongi vägev, huvitav, kiiduväärt.
Olla originaal, mitte koopia on targad öelnud.
vt eelnevaid soovitusi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet