Mure 09.05.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Kannatan aastaid tugeva sotsiaalfoobia all. Tekkis see keskkooli teisel aastal.
Viimasel ajal segab väga see minu elu.. olen muutunud kurvaks, endassetõmbunuks, hoidun seltskonna üritustest. Mis kõige hullem ma tunnen,et mul kadunud oma arvamus, enesekindlus- vist tänu sellele, et ma pole seda kasutanud ja lihtsam on teiste inimestega lihtsalt nõustuda.
Seltkonnas oma suud lahti teha ei suuda- nägu punane, paanika ja mõtted sekundiga peast läinud.
Mida arvate näiteks hüpnoosist, kas sellega oleks see ravitav.
Pole kunagi oma haigusega tegelenud, aga ei tana enam nii elada. Tahan elada täisväärtuslikku elu, tunda rõõmu igast tehevusest.
Kas sellest haigusest on üldse võimalik terveneda?
Lootes ja tänades,

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimene õpib ja areneb/Arendab ennast, et paremini keskkonnaga kohaneda (adapteeruda).
Kui mingid kohanemisraskused keskkonnaga (ka sotsiaalsega), siis on vaja:
a) kas leida uus ja endale sobilik keskkond (see pole paljudel juhtudel võimalik) või
b) end tugevamaks harjutada-treenida (kehaliselt, vaimselt, sotsiaalselt).
Harjutamise printsiip nagu sportlastelgi - samm-sammult ja järjepidevalt harjutada.
1) Keha tugevamaks - terves kehas tervem psüühika.
2) Õppida liigsetest psüühilistest pingetest vabanema.
3) Positiivse pihtimise päevik. Enda kiitmine, head teod päevikusse.
4) Elu-sihid paika. Milles oled andekas? Kelleks soovid saada-kujuneda-õppida?
5) Kiida Esivanemaid - tänu neile me ju olemas olemegi.
Kõik see kokku ongi Enese-Hüpnoos, Usk endasse, Rõõm enda paremaks-tugevamaks muutmisest (nagu sportlane!).
Loe Elulugusid - suutsid nemad, suudad ka sina OMA rada kindlal ja rõõmsal sammul minna.
vt varasemaid ja leiad endale sobilikke harjutusi.
Sina oled siin e-kliinikus 7144. keda aitan. Aita sinagi abivajajaid!
Päikest südamesse!
Jüri O.-M. Ennet

O tuleneb isa nimest Oskar ja
M tuleneb ema nimest Maris,
siit see O.-M.