Kiire kõnelemine 14.06.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline mure, et kui ma närvi lähen, hakkan tohutult kiiresti rääkima. Tahaks sellest vabaneda? Ise nagu ei pane tähelegi. Ma nimelt mõtlen välja viise, kuidas saada rahulikumaks ja rõõmsamaks inimeseks, et teiste arvamus läheks vähem korda ja et ma oleksin hea tütar, meeldiv kolleeg ja siis varsti ka hea ja armastav abikaasa.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Enese rahustamist ja psühhoregulatsiooni on varasemalt käitletud. Sportlikud harjutused rahustavad ja annavad enesekindlust. Kõneledes olgu pausid kõne sees (koma kohal loe 1-2) ja lause lõpus (punkti kohal loe 1-2-3). Siis mõttes jälgi, kuidas sinu mõtted kaaslaseni jõuvad ja ta neist aru saab. Rahulik ja pausidega kõne on treenitav. Kui seda valdad rahulikus olukorras, siis valdad seda ka veidi närvis olles.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet