AD ja alkohol 11.05.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, olen 18aastane noor tütarlaps ja olen nüüd kuu aega antidepressante võtnud (Zoloft'i). Kuna olen noor inimene ja vahepeal tahaksin ikka ennast vabaks lasta ja peole minna, kuid ravimi infolehel on kirjas, et antud ravimiga alkoholi tarvitada ei tohi. Miks see nii on? Või mis juhtub, kui ma tarvitaksin alkoholi? Mitte loomulikult suures koguses, vaid natuke. Oleks see võimalik/lubatud või üldse mitte?

Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tuju ei sõltu alkoholist. Peol võib ja peabki suht kaine olema. Joobes tekivad kurvad pahandused ja võib saada tundmatust suhest eluaegse haiguse. Kainena seda ei juhtu - suure tõenäosusega. Soov on ju, et ka noormees oleks kaine, mitte joobes ja arutu.
Kainelt leiad kaine, joobes aga joobnu.
Ravimeid ja alkoholi koos ei võeta.
Ainult AD võtmisest ei aita, vajalikud on ka harjutused. Jälgida minu raviprintsiipi - "ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid"" (vt. varasemaid, vt. raamatust "Väljavalitu").

Esmalt vajatakse ravimeid selleks, et patsiendi teadvus depressiivsest seisundist välja tuua. Inimesed on erinevad, nende depressioonid on erinevad, ka ravi on on individuaalne – antidepressandid, trankvilisaatorid, uinutid… Õige ravi saab määrata arst. Kui depressioon vajab medikamentoosset ravi, võib kasutada ainult neid ravimeid, mis arst välja kirjutab.
Ent kohe algavad ka harjutused, harjutuste osakaalu suurenedes väheneb ravimite osakaal.
Minult on tihti küsitud, kui kaua tuleb AD ravimeid võtta. Vastus on lihtne – kui inimene enese aitamiseks muud ei tee, kui sööb ravimeid, siis ta jääbki neid võtma. Mõeldakse, et tablett sisse, süst tagumikku ja see ongi hea tohter. Mõni tohter, kui patsiendi seisund ei muutu, jätkabki ainult sama rohu andmist – ravimifirmade rõõmuks, patsiendi kurvastuseks.
Tingimata peavad olema ravis ka teised komponendid.Targem on anda patsiendile ka harjutused, mille osakaalu suurenedes saab ravimite osakaalu vähendada.
Kolmas oluline komponent minu ravimeetodi juures on "uued prillid". Ehkki ma pole silmaarst, kirjutan ma oma ravialustele välja nn. "uued prillid". Kellele see sõna ei meeldi, sellega võin ma vestelda uuest helistikust, millele patsient ümber peab häälestuma, uuest hoiakust.
Uued prillid või uus helistik tähendab seda, et me vaatame koos üle, mis patsiendi meeleolu mõjutab, mida ta südamesse võtab, mis tema tundeelu määrab. Ja vahetame selle välja. Vaatenurga e uue hoiakuga võib anda probleemile sootuks teise ilme.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Alkoholijoove ja diazepam 5mg

Tere,

Kas diazepam'i 5mg tablett võib mõjutada kuidagi alkoholijoobe suurust?
Samuti kas see võib süvendada alkoholi jääknähtudest taastumist?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Suurendab joovet. Jääknähud ja "pohmakas" - individuaalne.
Segudega võib kergelt "üle võlli" minna.
Karskus elu normiks!
Alkohol joovastab ka seemnerakke - alkohol murrab suure mehe ...

Loe edasi

Zyprexa ja alkohol.

Tere!
Saan raviks Zyprexa 15 mg tablette.Sinna juurde veel Citalec antidepressante.Mind huvitab kui tolerantne alkohol nende rohtude vastu on?Kas pudel õlut või aastavahetusel klaasike shampust teeb ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Uusaasta pokaal võib olla, aga muude päevade õlled jt. alko-joogid jäägu tahaplaanile.
Kaunist aastavahetust,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

alkohol ja ärevushäired


Kas alkoholil võib ärevusäirete ravil olla ka positiivne toime? Ma ei mõtle
loomulikult iga päev tarbimist.
Aitäh

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alkohol on hea kompressi vajadusel. Väike annus alkoholi rahustab, alkohol on maitseaine, mitte kõhutäitmise (täispea tekitamise) aine. Arstiga konsulteerides ja tema soovitusel õiges koguses ja vajalikul ...

Loe edasi

Antidepressant ja alkohol

Võtan juba 3 kuud antidepressanti Framex. Olen kuulnud et ravimi võtmise ajal ei tohi tarvitada alkoholi. Siit küsimus, kas lahja alkohol (õlu, siider) on väikses koguses lubatud?

Vastas dr Jaanus Mumma

Tere!
Otsest keeldu alkoholi suhtes Framexi ravikuuri ajal ei ole.Mingit ohtliku reaktsiooni ei teki.Samas aga ei soovita siiski ühegi pühhiaatrilise ravimi
kuuri ajal alkoholi pruukida.Mingil ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: