Depressioon, hirm, ärevus, enesetappumõtted ja katsed 30.03.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Põen Depressiooni. Avastati see alles mul poolteist aasta tagasi. Siis sain ka haiglaravi. Ja olen olnud seal korduvalt ravil eelmise aasta jooksul umbes viis korda. Mure on selline, et tunnen, et kõik hakkab jälle halvemaks minema. Olen korduvalt enesetappukatseid teinud ja nendele mõelnud. Pidin vahetama gümnaasiumi, sest tavakoolis läksid pinged liiga suureks. Kui läksin erikooli, siis hakkas ka psühholoog minuga tegelema, kes seal koolis töötab. Ma kardan ennast avada, kuna tean varasematest kogemustest, et saan haiget. Ma ei tea, kuidas saan jagu sellest uuest tulevast mõõnast. See on nii raske. Mul pole vanemaid, kes mind mõistaks, et olen haige ja vajan toetust. Pean elama üksi ja hakkama saama oma muredega. Olen olnud pikka aega vaimse ja füüsilise vägivalla ohver. Ma ei tea, mida teha ja kust uuesti alustada. Tunnend ennast nii jõuetuna .. aga samas tahaks sellest olukorrast pääseda... Palun aidake.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pöördu selle psühhiaatri juurde, kes sind juba on ravinud ja sinu lugu parasjagu juba teab. Teab ka arstirohtude toimet sinule ja arstimi annuseid. Kui järjekord arsti jutule, siis kindlasti mine valvearsti jutle kohe ja samal päeval.
Sportlased harjutavad end tugevamaks ja tugevamaks. neid printsiipe saab kasutada ka hingeelu (meeleolu) ja psüühika tugevdamiseks.
Alusta minu Palve esimesest sammust. Kui need kaks (arst ja minu Palve) on juba tegevuses, siis saab juba järgmisi harjutusi päevakorda võtta.
Kirjuta rohtudest, kirjuta harjutamisest, siis lähme uute asjadega edasi.
Nendele probleemidele leiame lahenduse.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet