Ravimite koosmõjust 05.06.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Iga ravimiga on kaasas infoleht, mida "kästakse" kindlasti lugeda. Loen siis Mirtazapin Orioni ja Fluxi infolehtedelt, et nende koosmõju võib suurendada suitsiidisoovi. Miks neid siis korraga võtmiseks määratakse. Arst ei tunne ju mind, ei tea minust midagi, aga saadab mu "Uugametsa" fataalselt lõppeda võivat ravikuuri tegema. Tõsi, ta andis oma telefoninumbri, aga kui ma elada ei soovi, siis ammugi ei soovi ma talle helistada (sedagi saaks ju teha ainult vastuvõtuaegadel).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Iga ravimiga on kaasas infoleht, mida "kästakse" kindlasti lugeda. - Arst selgitab põhitoimed ja uurib kõrvaltoimete võimalused. Sellest piisab. Muid "käsulugemisi" ei ole oluline teha.
2. Loen siis Mirtazapin Orioni ja Fluxi infolehtedelt, et nende koosmõju võib suurendada suitsiidisoovi. -
Võib küll, kui see suitsiidioht olulisel määral olemas on. Mõned teevad ka ilma AD rohuta suitsiidi. Raviarst annab juhiseid, probleemide korral ka temalt küsida.
3. Tõsi, ta andis oma telefoninumbri. -
Aga siis helistage temale oma mõtetetest, tervise edendamise plaanidest, elamise soovidest või soovimatusest.
NB Ärge otsige süüdlasi, otsige lahendusi ja rakendage neid enda ja Eestirahva huvides.
Valitsusel on heameel, et Tallinn elanike maamaksu vähendab juba aasta enne üldriiklikku maamaksu reguleerimist, Valitsusel on heameel, et Kreekat, Hispaaniat, Portugali, Afganistani jt. abistada saame, Valitsusel on heameel, et President on paika pandud pea järgnevaks kolmeks viisaastakuks, jne.jne. nagu meediast pidevalt teada saame.
Rõõmutsegem siis meiegi!
Peale arstirohtude on vaja endaga ka harjutuste abil tegeleda, enda ja keskonna (ka sotsiaalse) vahelisi suhteid reguleerida.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet