Depressioonist 09.03.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Arvan, et mul on raske depressioon juba pikemat aega (seda kinnitas ka uue terviseportaali test). Elada ei taha, ükski tegevus ei paku huvi, lapsed käivad närvidele- kas on mingi võimalus iseseisvalt sellest välja tulla või on see võimalik ainult psühhiaatri abil?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meeleolu langus töövöime ning elulusti alanemisega (testid on muidugi abivahendid diagnoosimisel)viitavad sellele,et vajate psühhiaatri abi.Kaasaegsed antidepressandid (meeleoluhäireid ravitsevad rohud) möjuvad häire bioloogilist olemust,trankvillisaatorid(rahustid) ning uinutid lisanduvad vastavate sümptomite esinemisel -otsustab hingearst.Siis järgneb psühhoteraapia ning eneseabivötetega möjutamine,kehalise aktiivsuse rakendamine ning psühhoregulatsiooniharjutused.Depressioon vöib olla omaette haigus,aga ta vöib olla ka mitmete muude häiretega kaasnev sümptom.

Diagnoosi las paneb arst ning ka edaspidist elulusti suurendamine käib koostöös hingetohtriga.Olete veel elus,järelikult on vöimalik olla önnelik.

Igast murest saab üle! Jüri O.-M. Ennet