Lennu hirm 27.09.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minul on viimasel ajal väga palju vaja lennata ja mul tekib lennukis väga suur paanika. Tunnen et õhku pole, käed värisevad, süda peksab ja higistan. Olen lugenud, et on võimalik saada emotsionaalse toe koera paber, et koer endaga lennukisse saada. Kuna tavaolukorras kui tunnen et olen ärevil siis tema juuresolek on alati rahustav
Kui kaua umbes sellise paberi saamine aega võtab ja kuidas sellist paberit saada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

vt varasemad:
a) ideomotoorne treening (lõõgastatud kehaasend, silmad kinni ja rahunemine. Olen täiesti rahulik! Mõttes mõnuga lähen lennukisse ja sõidan Tallinnast Tartusse...hiljem Berliini jne. Lunnuaknast näen maakaasti, teid, linnu - vaatan mõttes ja naudin.
b) ärevushäired (vt varasemad) ja neid harjutusi-soovitusi täita. Eelkõige rahustavad-lõõgastavad harjutused (vt minu Palve esimene samm).
c) lennukisse kaasa (vajadusel sisse võtta) midagi rahustavat. Küsida perearstilt ja apteegi vabamüügist.
Head harjutamist ja meeldivaid lennuelamusi!
Jüri O.-M. Ennet