Orfiril long 300 ja emotsionaalne tuimenemine 26.01.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist!
Esimene Epilepsia hoog oli 1aastaselt ja järgmine kusagil 6-7aastaselt.
Vahepeal oli see 6-7 aastane paus ja nüüd olen vanuseni 21 põhimõtteliselt söönud neid rohte, mis on ka bipolaarse häire raviks...Küsimus on tekkinud enda kohta. Olen kuidagi emotsioonitu, tundetu ja kokkuvõtvalt täiesti tuimestatud. Olen täheldanud ka tugevaid mäluprobleeme. Kas Orfiril võib olla mind, minu isiksust ja emotsioone ära tuimestanud?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soovitan EP suhtes nõu pidada neuroloogiga. Tehakse EEG ja siis otsustatakse ravimi annuse või ravimi muutmise küsimus. Ravimi kõrvaltoime on võimalik aga ei pruugi olla. EP puhul on tervislik eluviis ju esmatähtis, karskus ja kerged-jõukohased kehalised harjutused.
Õige ravim, õige annus, harjutused, eluviis - siit tuleb see vajalik muutus. Iga tera tervise kaalukausile on kasuks.
Aju verevarustust aitab parandada minu Palve-Meditatsioon (teen ise seda harjutust iga päev pingete maandamise eesmärgil). Motivatsioonimõtteid leidub raamatus "Väljavalitu".
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet