Kuidas kurbusega toime tulla? 02.12.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Põllumajanduslooma hukkamine teeb kurvaks. Kas teate öelda, kuidas inimesed selle küsimusega oma hinges toime tulevad?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Enamus sellele ei mõtle, teine enamus aga võtab seda Charles Darwini olelusvõitluse printsiibil, toiduahela printsiibil - nii on aastamiljonite jooksul need toiduahelad välja kujunenud. Tahad elada, pead sööma.
Ülejäänud küsimuse lahendavad loomakaitse seltsi targad ja südamlikud inimesed.
Mind kurvastab inimeste hukkamine! Seda on Ilmamaal väga palju. Väga palju. Kuidas inimesed oma hinges sellega tiome tulevad? Kuidas?
Kaunist Jõulu,
Jüri O.-M: Ennet