Venlafaksiiniga lõpetamine 02.03.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Palun nõu, kuidas oleks kõige "tervislikum" venlafaksiinilt maha tulla? Olen tarvitanud üle 1,5 aasta, peamiselt 75mg, lühiajaliselt 150, viimased kuud 37,5mg pikendatud toimega kapsleid (Alventa). Raviarst soovitas võtta üle päeva, ei täpsustanud, kui kaua ja kuidas edasi. Aga netist uurides leidsin soovitusi, et kuna selle ravimi poolestusaeg on lühike, üle päeva võtmine tekitab ajus ping-pongi. Püüan leida teisi meetodeid, et oma pea korda saada, ei soovi lõputult tablettidele jääda..
Tänuga...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohi väheneb harjutusi tehes - harjutuste osakaal suureneb ja "katab" ära arstirohu vähendamise.
Enneti tingitus (nüüd jääb hästi meelde, kodus harjutades panete oma nime). Ivan Pavlov andis koerale iga päev liha ja pani lambikese samaaegselt põlema ja nii kuu-poolteist. Siis ühel päeval enam liha ei andnud, pani lambikese põlema ja kutsul ila jooksis nii, nagu oleks saanud liha. Teada tuntud Pavlovi refleks.

Minu tingitus e rituaali kujundamine: Rohi (AD, rahustav tee või melatoniin jms)-harjutus (rohu võtmise järgselt teha minu Palve esimest sammu (vt otsinguga Enneti Palve) . Rohu toime ja harjutuse toime tugevneb, sümbioos, toime tugevneb). Nüüd rohi-harjutus, rohi-harjutus /liha-lamp, /rohi-harjutus... Siis ühel päeval enam rohtu ei võta /liha ei anna/, harjutust tehes organism töötab Nagu oleks saanud ka rohtu! Harjutuse toimele lisandub rohu toime. Nii tekitame endale tingitud refleksi e Tingituse e. Positiivselt toimiva rituaali. See on v.hästi toimiv.
Head positiivse rituaali kujundamist!
Jüri O.-M. Ennet
vt varasemaid ja head harjutamist.