magamisega raskused.. 23.03.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere! Olen 50.a. naine ja mureks on öösel iga tunni tagant ärkamine. Raske on seda tunnet kirjeldada mis äratab kuna ei saa ise ka selgelt aru aga väga halb on enesetunne ja tahaks nagu pihtide vahele ylekere minna s.t. muljuda end igalt poolt ja venitada. rasedana oli sama probleem siis palusin abikaasal käsi tugevalt pigistada.See aitas väheke. nyyd on asi päris käest ära,olen hommikuks nii väsinud sellest öisest ärkamisest. ja pidev palaviku tunne. Olen vötnud enne magamaminekut nyyd valuvaigisteid, algul aitas. Masenduse ja unetuse raviks olen pikemat aega tarvitanud "mirtazapini"(see tekitab tursumist). tänades vastuse eest lugupidamisega Virve.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tehke minu harjutust, "töödelge" kukalt-kaela-õlavöödet kergelt, paitades. Mõnusad venitusharjutused on head, rahustavad (soojad) veeprotseduurid on v.head. Vahetaksin ka rohtu, sest see enam piisavalt ei toimi - nagu märgite.
Küll kord tuleb ka see Mati, Une-Mati.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet