Kui palju tervist kahjustav töö on? 24.07.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Soovin teada,kuidas mõjub inimese tervisele,eelkõige psüühikale,liinitöö tehases,kus puuduvad aknad,on halb valgustus,müra ja külm ning kui töö on nüri,iga päev teed ühtesid ja samu toiminguid?Kas väsimus,uimasus,närvilisus,depressioon inimestel võib tuleneda nendest töötingimustest?Kui kaua võib sellises kohas töötada,et see ei kahjustaks nägemist,kuulmist,mõistust ja kui juba on tekkinud,kas hiljem taastub?Kõrvaklappidena anti mingid kõvad ja ebamugavad,mida keegi ei kasuta,kuna pole võimalik.
Kena suve soovidesN(30)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Töötingimused peavad vastama kehtestatud normidele. Tööinspektsioon peab neid kontrollima ja nõudma. Kahjulikud töötingimused - tööandja peab tagama tervisekontrolli ja kompenseerima tervisekahjustused. Antud küsimuses saab aidata ka a/ü ja kollektiivleping. Aidata saab meedia kui ta liigselt veel kallutatud ei ole. Kui on, siis ta teid ja teie töökaaslasi ei toeta. Aidata saab selline Valitsus, kes omaniku kõrval ka lisaväärtuse tootjat näeb. Tänu neile lisaväärtuse tootjaile rikkad rikkad olla saavadki.
Tegutsege ja tehke endast olenev. Enda õiguste eest on vaja võidelda, mitte Mitmikliidu praegust roosamanna muinasjuttu vaid uskuda: probleeme ei ole, töötutud on ise äpud, väljamaa ülisuur mõju, euro päästab, kärbime veel ja veel ja veel (kolm kärbet juba tehtud), kriisiplaani ei vaja, töökohtade tekitamist ei vaja, laenuraskustesse (välispankade orivõlgadesse) sattunuid aidata ei ole vaja, kodumaist pangandust ei vaja, raudtee müüme maha, elektrijaamad ka, side post -allavett, siseriiklik liiklus, keeleseadus, ...Varsti hakkame omavahel vestlema inglise ja/või vene keeles?
Ühiskonna tervis ja inimtervis on korrelatiivses seoses, sellepärast ka see jutt.
Elame vaid kord! Siit järeldus: tegutseda või mitte - selles ongi küsimus! Kes nüüd ei tegutse, see lootku vaid hauatagusele - Tule taevas appi - unistustele.
800 aastat võitlesime vabadust ja nüüd muutuma vabal tahtel jällegi orirahvaks?!
Tegutseme!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet