Kuumalained 11.06.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline mure, et mõnes täiesti tavalises olukorras läheb mul nägu tulikuumaks ja seejuures ka punaseks ja sealt edasi kuumetab kogu keha. No üksi kodus seda siiski ei juhtu, aga nt kui ma istun bussis ja inimesi tuleb järjest juurde ja ma olen neist ümbritsetud. Mul hakkab sellest peaaegu et paha.. Ja see, kui keegi veel vaatab, et mis sellel nüüd viga on, siis muutub olemine veel mitu korda hullemaks. Ma ei ole arg ega väga tagasihoidlik inimene, aga ikkagi juhtub sama asja nt siis kui keegi võõras äkki minu juurde ilmub. Ma ei tea, kas sellest on võimalik lahti saada.
Ette tänades
Kati

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vt. ärevushäirete alaseid soovitusi ja neid tuleb siis rakendada. Veeprotseduurid tulevad kasuks nahaaluste veresoonte treeningu kaudu. Psühhoregulatsioon aitab asjaoludele rahulikumalt suhtuda.
Ja väike punastamne on kasuks, näitab inimese südamlikkust, et ta ei ole hingetu.
Igst murest saab üle!
Kaunist suve,
Jüri O.-M. Ennet