22a. noormees. 20.01.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere, kirjutain teile ka ennem(kood 54387) seoses oma unega seotud "haigusega". olen nüüd võidelnud sellega pea 4 kuud, aga iga päev on natuke halvemaks läinud. mõni päev on nagu stabiilne olnud ka. probleem siis selles et tunne on koguaeg et ma pole nagu täiesti üles ärganud - käte jalgade, kogu keha tundetus hoopis teine selline kerguse tunne. ja nägemine ka väga kirgas ja virvendav. minapilt on sassis, ei tunne nagu ennast ära(kui näiteks peelgisse vaatan vms.) kirjutasite mulle ka Espritali30mg, sellest võtan pool tabletti õhtul enne magama minekut. Üle kuu aja olen võtnud neid. Teevad rahulikuks küll aga haigust nad ei ole siiani kergendanud.

Miks ma teile jälle kirjutan on see, et täna hommiku kui üles ärkasin toimus väga jube asi minuga. Tõusin küll üles aga tunne oli täiesti nagu oleks unes nagu poleks täielikult virgunud unest reaalsusesse(selline vahepealne täiesti tühi olek), olin nagu täesti kinni, midagi mõelda ei suutnud. Ja kui natuke aega mööda läks toas ringi kõndides suht paanikas, hakkasin nagu vaikselt ajus üles ärkama kuigi see poolunes tunne jäi. Viimasel ajal on seda ka vahetult enne magama(sügavasse unne) jäämist tekkinud.

Ma ei saa aru mis mul viga on. Iga nädalaga vahest ka päevaga asi aina süveneb! See koormab kohutavalt mind.
Elu olen muutnud täielikult selle 4 kuu jooksul : ei tarbi alkoholi, käin jooksmas, teen joogat(+sinu harj.). Võiks ju mingigi paranemise märk olla...

Kas aitaks äkki kui minna uneuuringutele või midagi sellist? Ma tõesti kahtlen kas tegemist on lihtsa depressiooniga..

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alustada ikkagi psühhiaatrist. Olen seda ju kogu aeg rõhutanud, et kui kodused tegemised-harjutused olukorda oluliselt ei paranda, siis kohe psühhiaatri jutule.
Psühhiaatri jutule. Muud tegemised on ikka kiiduväärt.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet