Unehäire, depressioon? 20.12.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere,
kirjutasin ennem teile küsimuse mis on allpool(kood 54387). käisin ka teie jutul ja jätkan nüüd siit mõne küsimusega kuna jutuajamine oli lühike:

kirjutasite mulle välja Esprital(30mg) tabletid. Soovitasite mul võtta pool tabletii iga õhtu, aga esialgu proovisin võtta veerand. Esimesel korral kui sisse võtsin tundsin 30min. pärast suurt väsimust ja kuna see oli õhtu läksin magama. Järgmisel päeval üles tõustes oli ikka see väsimus ja selline vati sees olek ja nii terve päeva. Tundsin ka sellist ükskõiksuse tunnet terve päeva.
Tunnen et olen reaalsusest eemal.
Nüüd olen võtnud 3 korda veerand tabletti ja viimasel kahel korral on suhtesliselt sama tunne olnud. Kuigi hommiku ärgates tunnen et KEHA on väga välja puhanud aga vaim mitte. Ja selline poolunes tunne on natuke suurem juba. Tunnen et mu keha ja vaim(ka mõtted) ei ole kooskõlas.

Kas selline vati see olek ongi selle ravimi kõrvalnähud? Et sooviks just nagu sellest "haigusest" üles "ärgata" ja normaalset elu hakata elama. Ja kas see ravib võib ka probleemi hoopis süvendada? Või on see alguse asi?

Samas sooviks veel teiega rääkida kuna eelmine kord ei osanud ma nii hästi seda "haigust" kirjeldada ja te väga ei seletanud selle ravimi põhimõtet ka.
Kuna tahan kindel olla et ravin ikka õiget asja!

tänud vastuse eest,

22a. noormees

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohi hea, toimib hästi. Organism vajab kosumist (nii keha kui ka mõttemaailm). Annust muuta (praegu veidi vähendada) ja leida endale sobiv - õhtul hea uinuda, hommikul-päeval värske-reibas olla. Õige annus.
Ravimi toimet selgitasin ikka küll: a) on antidepressant ja kõrvaldab süvamured, b) on trankvilisaator e rahustab psüühikat ja psühhosomaatilise süsteemi kaudu ka keha, c) on ainevahetuse korrigeerija, et organism tervikuna tugevamaks saaks, d) on tugeva uinutava toimega ja seetõttu võtta õhtul. Ja lisasin, et annusega "mängida", leida see õige annus.
Kannatlikkust ja harjutused lisaks.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet